Saç Ekimi Artık Organik Yapılıyor Estetik International

Saç Ekimi Estetik İnternational

Saç Ekimi artık Organik olarak yapılıyor evet yanlış duymadınız Organik Saç Ekimi Op. Dr. Bülent Cihantimur'un bulduğu ve geliştirdiği eşsiz bir yöntem. Saç Ekimi bu yöntem ile tutunabileceği güçlenebileceği ve uzayabileceği verimli bir yer buluyor. Böylece dökülmüyor ve kalıcı olup uzamaya devam ediyor.

Saç Ekimi için sırada bekleyen yüzlerce insan var ve her biri organik olarak saç ekimi yaptırmak istiyor. Peki bu Organik sözcüğü nereden geliyor yoksa bir kandırmaca mı?

Aslına bakarsanız ilk bakışta sanki bir kelime oyunu gibi görünse de gerçekten o kadar doğal ki bu sözcüğü hak ediyor. Peki bu Organik Saç Ekimi nasıl yapılıyor?

Saç Ekimi sizin de bildiğiniz gibi kendi saç köklerinizin saçsız alana nakledilmesinden başka bir şey değildir. Bu yıllardır bu şekilde yapılmaktaydı. Kişilerin ense gibi saçların gür ve dökülmemiş alanlarından saç kökleri alınır ve sonrasında hastanın saçlarının dökülen bölümüne nakledilirdi bu kökler.

Oysa ki şöyle bir durum vardı bu bölgedeki saçlar zaten dökülmüştü bunun sebebi ise o bölgenin verimsiz olması. Verimsiz derken aslında o bölgenin saç köklerini besleyememesi ve zaman içerisinde saçların dökülerek kelleşmenin gerçekleşmesidir. Bir çok insan eğer budist olmak istemiyorsa saçlarını sever ve kaybetmek istemez. Özellikle bizim gibi saçına bıyığına özen gösteren bir millet asla bunu arzu etmez. Peki böyle bir durum varken saçlar tutunamıyor beslenemiyorken hastalara dökülme olasılığının çok yüksek olduğunu bile bile saç kökü nakletmek ne kadar doğruydu?

İşte bu düşünce doğrultusunda Op. Dr. Bülent Cihantimur Estetik International da ilk başta kendisi içinde olsa Organik Saç Ekimini geliştirmeye başladı. İlk etapta bu yöntem onlarca gönüllü üzerinde denendi ve sonuçlar umut vericiydi. Öyle doğal bir görünüm oldu ve o kadar sağlam tutundu ki saç kökleri belki de dökülenlerden daha doğal ve güzel bir hal aldı. Elbette böyle olunca Op. Dr. Bülent Cihantimur geçtiğimiz günlerde bu yöntemi kendisinde de denedi ve çok iyi sonuçlar aldı.

Bu yöntemin doğallığı ve adına Organik sözcüğünü vermesi şu şekilde bir yöntem izlenmesi sayesinde olmaktadır. Kişinin ilk önce vücudundan kendi yağı alınır ve bu yağ ilk önce kök hücreler ayrıştırılmak üzere laboratuvara gönderilir. Sonra bu yağ ve kök hücre tekrar birleştirilerek hastanın saç ekilmek istenen kelleşen alanlara enjekte edilir böylece ekim yapılacak yer zenginleştirilir.

Yağ doku ekim yapılacak alanı zenginleştirdiği için saç nakli sonrası saçın tutunabilmesi ve beslenebilmesi sağlanır. Elbette yağ ile beslenen bu saçlar iyice kök salarak sağlıklı ve doğal olarak büyür bu yönteme bu sebeple Organik Saç Ekimi denir.

Eğer siz de bu konu da bilgi almak isterseniz Estetik International'a ulaşabilir Op. Dr. Bülent Cihantimur'un bu eşsiz yöntemi ile sağlıklı gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/sac-ekimi/