LAZER LİPOLİZ İLE, SPOR VE DİYETİN YOK EDEMEDİĞİ YAĞLARA KALICI ÇÖZÜM

Lazer Lipoliz ve Lazer Liposuction, Fazla kilo ve fazla yağlar… Hemen her kadın ve erkeğin estetik ölçülerini bozan ve sağlığını tehlikeye atan deformasyonlardır. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde rahatsızlık vermeye başladı. Birçok hastamın da ortak sorunu maalesef aşırı kilo ve yağlar. Ve kolay kolay terk etmiyor vücudumuzu. Onlardan uzak durmak ise modern yaşamda herkese nasip olmuyor. Bir şekilde stres, aşırı yemek yeme, dengesiz beslenme, kullanılan ilaçlar, yaşlanma, genetik yatkınlık ve benzeri nedenlerle yapışıp kalıyor vücudumuza.

 

Ne yapılması gerekiyor peki? En basit haliyle dikkat etmemiz gerekiyor yediklerimize içtiklerimize. Egzersiz yapmamız gerekiyor düzenli olarak. Kritik soru: Kaç kişi yapabiliyor bu iki şeyi? Yanıt: Çok azımız. Hatta yapanlar bile ömür boyu bu alışkanlıkları sürdüremedikleri için bir kısmı yok edilen kilo ve yağlar yeniden, bu kez daha dirençli olarak ortaya çıkıyor vücudun belirli bölgelerinde. Üstelik kilolardan bir an önce kurtulmak istendiğinde sıkça başvurulan ve sonrasında devam ettirilemeyen diyetler ise daha fazla kilo almaya ve kilo alınıp verilen kısımlarda cilt sarkmasına yol açmaktadır.

 

En çok nerenizde yağlanmalar oluyor? Aynanın karşısına geçtiğinizde, elinizle bedeninizi kontrol ettiğinizde bunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Ancak biz fazla yağlardan bahsediyoruz. Vücudun yağlara belirli bir mutlaka ihtiyacı var. Fazlası güzelliğinize, estetik görünümünüze, psikolojinize ve sağlığınıza zarar veriyor.

 

Son yıllarda biz estetik cerrahların en çok yaptığı operasyonlar arasında fazla yağların alınıp yok edilmesi geliyor. Yani yağ aldırma operasyonları. Bunun için liposuction yöntemi son döneme kadar geçerli olan, fazla yağları dışarı alarak yaptığımız bir işlemdi. Hala da etkili sonuçlar veren, yağlanmanın durumuna göre gerekli olan bir işlemdir liposuction.

 

LiposuctionLiposuction’dan sonra bölgesel yağlanmalarda çok daha etkili olduğu bütün dünyada kanıtlanan ve yoğun talep gören lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi ortaya çıktı. Son yıllarda popüler bir yöntem haline gelen lazer lipoliz yöntemi. Lazer lipoliz yöntemi inatçı yağları bir daha oluşmayacak şekilde, aynı bölgeden kilo almayacak şekilde yok eden son derece etkili bir vücut şekillendirme yöntemi olarak bedenin her bölgesindeki lokalize olmuş yağları hassas dokunuşlarla kalıcı olarak ortadan kaldıran bir yöntem.

http://ahmetkaracalar.com/lazer-lipoliz-ya-da-lazer-liposuction-nedir/ 

Lazer lipoliz yönteminin ne olup ne olmadığını, lazer lipolizin uygulandığı bölgeleri, lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemine uygun adayları, alınan sonuçların neden kalıcı olduğunu ve daha birçok detayı soru ve yanıtlarla ele alalım isterseniz. Bu soruları hastalarımdan sıkça gelen sorulardan seçerek hazırladım.

http://ahmetkaracalar.com/lazer-lipoliz/ 

Çok farklı zayıflama yöntemi okudum internetten. Karnımdaki, basenlerimdeki yağlardan kurtulmak istiyorum. Bacaklarım da kalın. Lazer lipoliz yöntemi benim bu sorunuma çare olur mu? Nedir bu yöntem?

 

 

Lazer lipoliz yöntemi, lazer ile yağları yok etme yöntemidir. Üstelik sonuçları kalıcı. Bu yağ aldırma işlemini şöyle tanımlayabiliriz: Vücudun şekillendirilmesi için, hemen her bölgesinde oluşan bölgesel yağların giderilmesi için geliştirilen, diğer yağ aldırma tekniklerine kıyasla daha avantajlı özellikleriyle son dönemde hızla popüler olan bir yağ aldırma yöntemidir.

  

Lazer lipoliz ile yağ aldırmak istiyorum ama lazer ile yağları yakıyoruz diyorsunuz. Acaba vücuduma zarar verir mi lazer ışınları? Yan etkisi var mı?

 

Liposuction EstetikinternationalLiposuction, Lazer lipoliz ile vücut şekillendirme işlemi işlem yapıldığı bölgede herhangi bir yan etkisi olmayan uygulamadır. Sinirlere ve damarlara zarar vermez. Son derece güvenlidir. Bu işlemi yapan cihazın güvenilirliği ve kalitesi Amerikan FDA tarafından onaylanmıştır. Hastalarımızda hiçbir yan etki olmadan gönül rahatlığıyla kullanıyoruz.

http://www.estetikinternational.com.tr/liposuction 

Gözümde çok canlandıramadım. Basenlerimdeki yağ hücrelerini kalıcı olarak nasıl yok ediyor bu yöntem? Yani aynı bölgeden bir daha kilo almayacak mıyım? Bu mümkün mü gerçekten?

 

Elbette mümkün. Vücudunuzun neresinde olursa olsun lazer lipoliz yöntemiyle fazla yağlarınızdan bir daha oluşmamak üzere, tekrar aynı bölgeden kilo almamak üzere kurtulmanız mümkün. Lazer lipoliz yönteminin en büyük avantajı da bu. Bunu nasıl sağlıyoruz peki? Bu yöntemde yağ hücrelerine güçlü lazer ışınları veriyoruz. Bunu bir milimetre çapındaki iğnelerle yapıyoruz. Yağların zarlarını patlatıyoruz. Serbest kalan yağlar vücut tarafından emiliyor. Eğer yağ miktarı çok ise bunları liposuction işlemiyle vücudun dışına çekiyoruz. Vücut estetik olarak şekillendiriyoruz. Parçalanıp yok olan fazla yağlar bir daha ortaya çıkmıyor.

 

Şunu merak ediyorum doktor bey; yağlarım alındı ama o bölgedeki cildimde sarkma var. Cildim nasıl toparlanacak? Gevşeyip sarkık mı duracak, yoksa cildi germek için başka bir operasyon mu yapacaksınız?

 

Eğer yağlanma aşırı miktarda ve deri kalitesini, sıkılığını tamamen kaybetmiş ve sarkma ciddi boyutlarda ise cilt germe operasyonuyla dergiyi gerginleştirip sıkılaştırıyoruz. Operasyon bölgesinde cilt fazla deformasyona uğramamışsa, cildi germek için başka bir operasyon yapmıyoruz. Lazer lipoliz ile vücut şekillendirmenin hastaya sağladığı bir avantaj da, işlem yapılan bölgenin derisindeki gevşekliği yok etmesi. Lazer ışınları cildin doğal yolla sıkılaşmasına destek oluyor. Gergin ve sıkı bir cilt oluşumu sağlıyor.

 

Lazer lipolizin kalıcı olarak yağları yok etmesi ve cildi toparlayıp sıkılaştırması dışında başka bir artısı da var mı?

 

Bu yöntemin uygulanması ve sonuç alınması için tek seans yeterli. Birçok kez aynı işlemi yapmanıza gerek bırakmayan bir yöntem. Ayrıca iyileşme dönemi de diğer yöntemlere göre çok daha konforlu ve çabuk gerçekleşiyor. Şişlik ve morluklar daha hafif görülüyor. İşlem sonrası ağrılar çok daha hafif düzeylerde.

 

Benim sırt bölgemde bir türlü kurtulamadığım yağlanmalar var. Elimin içini dolduruyor. Bir türlü kurtulamıyorum. Lazer lipoliz sırt bölgesine uygulanır mı? Vücudun hangi bölgelerindeki yağlardan bu işlemle kurtulabiliyoruz?

 

Lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemi kadın ve erkeklerde vücudun her bölgesinde lokalize olmuş fazla yağlardan kalıcı olarak hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlıyor. Sırt bölgesindeki, hassas gıdı bölgesindeki, kollar, basen, bel çevresi, göbek, ayak bileği, bacaklar, diz, uyluk ve diğer vücut bölgesindeki yağlarda son derece etkili ve yüz güldüren sonuçlar elde ediyoruz. Ayrıca liposuction yapılmış ve tekrar yağlanma olmuş bölgelerde de uygulanan bir işlemdir.

 

Boyun ve gıdı bölgesini hassas bölge olarak tarif ediyorsunuz. Gıdımdaki yağlanma ve sarkma için lazer lipoliz uygulandığında parçalanan yağları dışarı mı çekiyorsunuz?

 

Gıdı ve boyun bölgesi son derece hassas ve tecrübeli bir estetik cerrahın dikkatli ve titiz bir yaklaşımla müdahale etmesi gerekir. Lazer lipoliz işlemiyle bu bölgelerdeki fazla yağlara müdahale ettiğimizde parçalanan yağları dışarı almıyoruz. Vücuttaki lenfatikler parçalanan yağları vücut içinde zamanla yok etmektedir. Bu bölgedeki deri gevşemesi de işlem sonrasında yok olmakta, gergin ve toparlanmış bir gıdı ve boyun cildi elde edilmektedir.

  

Fazla kilolarım var, lazer lipoliz için uygun aday mıyım? Ben yaptırabilir miyim?

 

Lazer LipolizLazer lipoliz işlemi için 17-18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Kalp damar hastalıkları, akciğer, kanama sorunu gibi hastalıkları olanlar gerekli tetkiklerden geçirildikten sonra doktorun uygun görmesi durumunda lazer lipoliz operasyonuna alınıyor. Eğer bedeninizin herhangi bir bölgesinde fazla kilo ya da yağlanma varsa siz bu işlem için uygun adaysınız.

 

Geçen yıl spor yaptım ve beslenmeme özen gösterdim, beni rahatsız eden fazla kilolarımdan kurtuldum. Ancak bu yıl spora ara verdim. Düzenli beslenmeye de yeterince dikkat edemiyorum. Tekrar kilo almaya başladım. Spor ve diyet ile özellikle belimde ve basenlerimdeki yağlardan kurtulmak mümkün değil mi?

 

Basen, bel, karın ve bacaklardaki yağlardan kurtulmak gerçekten çok zor. Çünkü buradaki yağ hücreleri son derece inatçı ve sporla, diyetle eritilse bile tekrar çıkar. Spor ve diyetle bunlardan kurtulmak istiyorsanız, ömür boyu bu aktiviteleri yapmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın