Göz Kapağı Estetiği En İyi Doktor Arayışına Son

göz kapağı estetiği doktor tavsiyesi

Göz Kapağı Estetiği en iyi doktor arayışına son vermek istiyoruz artık. Sizi göz kapağı estetiği hakkında bilgilendirmek ve bu konuda bilgi sahibi olduğunuzda da en iyi elemeleri yaparak kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda göz kapağı estetiği en iyi doktor arayışınızda en doğru seçimi kendinizin yapacağına inanıyoruz.

Öncelikle artık teknoloji çok gelişti ve eski yöntemleri değil yeni gelişmiş teknoloji ve yöntemleri en iyi şekilde bilen ve bu cihazlara sahip üst düzey kullanan ve yüksek tecrübeye sahip doktorlar göz kapağı estetiği en iyi doktor seçiminizde önceliklerinizden olmalıdır.

Bildiğiniz üzere göz ve çevresi çok hassas bir bölgedir, en ufak bir dış etkide hemen moraran, kızaran, şişen bir alandır. Bu sebeple yapılacak müdahalelerin kesi yöntemleri ile değil yüksek teknoloji barındıran lazer teknolojisini ileri seviye de kullanan gelişmiş cihazlar ile yapılması tercih edilmelidir. Bu sayede morarmalardan kaçınmak mümkün olabilir. Göz Kapağı Estetiğinde dikkat edilmesi gereken etkenlerin başında hastanın hayat standartlarından geri kalmamasını sağlamak olmalıdır. Hasta günlük hayatına kısa sürede dönebilmelidir, eğer morluklar çok olursa hasta psikolojik olarak normal hayatına dönmeye çekinir, ama dışarıdan hiç belli olmayan lazer teknolojisi ile sarkan göz kapağı derisine müdahale edilerek yapılan göz kapağı estetiğinde başarılı ve memnun edici sonuçları almak çok daha tercih edilen bir yöntemdir günümüzde. Okumaya devam et “Göz Kapağı Estetiği En İyi Doktor Arayışına Son”

43 SORUDA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY

Göz kapağı estetiği ile ilgili her gün hastalarımızdan onlarca soru gelmektedir. Türkiye’de en sık yaptırılan estetik operasyonlardan olan göz kapağı estetiği ameliyatıyla ilgili merak edilen hemen bütün soruların yanıtlarını A’dan Z’ye sizler için hazırladık. İşte göz kapağı estetiği soruları ve yanıtları. 

Göz kapağı estetiği nedir?

Alt ve üst göz kapaklarında çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sarkma, gevşeme, torbalanma gibi deformasyonların giderilmesi için yapılan cerrahi operasyonlara göz kapağı estetiği denir. 

Hangi yaşlarda yaptırılabilir?

Ailesel nedenleri olanlarda 20’li yaşlardan sonra, yaşla birlikte oluşan problemlerde 30’lu yaşlardan sonra, doğumsal nedenlerde ise ilk 1 yaş içinde göz hastalıkları uzmanıyla değerlendirilerek göz kapağı estetiği planlaması yapılmaktadır. Doğuştan göz kapağı sorununda 6 yaşına kadar ameliyat yaptırılması gerekir.

Göz çevresi estetiğini en çok bozan faktörler nelerdir?

Göz çevresinin yıpranması ve yaşlanmasının 4 temel nedeni vardır:

Yapısal olarak adlandırdığımız ailenin göz yapılarından kaynaklı göz kapağı ve göz altı deformasyonları.

Okumaya devam et “43 SORUDA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY”

Göz Kapağı Estetiği Göz Kapağı Düşmesi

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı EstetiğiGöz kapağı estetiği göz kapağı düşmesi hastalığıyla sıklıkla karşılaşmaktayız. Yaşlılık, kas ve sinir

hastalıkları, kazalar, ailesel yatkınlık, doğuştan gelen nedenlerle göz kapağı düşüklüğü rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır. Bu hastalıkta üst göz kapağı, gözün bir kısmını ya da yarısını kapatmaktadır. Kişinin görmesini engelleyecek boyuta gelebilmektedir. Üst ve alt göz kapaklarının birbirine olması gereken mesafe 14-15 milimetredir. Göz kapağı düşmesinde göz kapaklarından birinin diğerinden 2 milimetre daha aşağı düşmesi gerekir. Özellikle çocukların görme yetilerini olumsuz etkilediği için, tedavi ettirilmediğinde ileri yaşlarda psikolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirmektedir. 

Her yaştaki insanda görülebilen bir rahatsızlık olan bu hastalığın en önemli nedeni doğuştan olmasıdır. Kişinin aile bireylerinde göz kapağı düşüklüğü varsa, genç yaşlardan itibaren o kişi için önemli bir risk faktörü söz konusudur. Göz kapağı düşmesine orta ve üst yaş grubunda yol açan asıl nedenlerden biri de yaşlılıktır. Yaşlanmayla birlikte göz kapağını kaldıran doku zayıflar. Yer çekiminin olumsuz etkisi de bu deformasyonu hızlandırır ve artırır. Bazı sinir ve kas hastalıkları göz kapağı düşüklüğüne neden olabilir. Kimi vakalar da göz kapağı düşüklüğünün arkasında beyin ve göz hastalıkları olasılığına karşın bazı tetkikler uygulanabilmektedir. 

Hastalığın yüzde 60’ı doğuştan

Doğuştan göz kapağı düşmesi, bu hastalıkta en yaygın görülen nedendir, hastalığın yüzde 60’ının kaynağını oluşturmaktadır.  Göz kapağı çok hassas bir bölgedir.  Göz kapağındaki kasların yeterince güçlü olması gerekir ki göz kapaklarını kaldıracak esnekliğe ve yapıya sahip olsun. Doğuştan bu kaslar yeterince güçlü olmayabilmektedir. Bu da göz kapağı düşmesine yol açmaktadır Göz kapağı estetiği ile bu sorun çözülebilir.

Okumaya devam et “Göz Kapağı Estetiği Göz Kapağı Düşmesi”

Göz Kapağı Düşüklüğü

göz kapağı estetiği

göz kapağı estetiğiYaşlanmaya, genetik yatkınlığa, trafik kazalarına, bazı kas ve sinir hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan ya da doğuştan gelen göz kapağı düşüklüğü hastalığında, göz kapağı gözün bir kısmını ya da göz bebeğini kapatır.  İki göz kapağı arasındaki mesafe ortalama 14-15 milimetredir. Göz kapağına düşük diyebilmemiz için göz kapaklarının birinin diğerinden 2 milimetre aşağı doğru düşük olması gerekmektedir. 

Göz kapağı estetiği sorunları arasında en sık karşılaştığımız sorun, göz kapağı düşüklüğü hastalığıdır. Bu rahatsızlık birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Her yaşta görülebilen bu sağlık sorununun en önemli nedeni doğuştan gelmesidir. Yaşlanmayla birlikte göz kapağını kaldıran dokunun zayıflaması, ailede göz kapağı düşüklüğünün genetik olarak var olmasının etkisi, birtakım kazalar, kas ve sinir hastalıkları, yer çekiminin ilerleyen yaşla birlikte daha çok etkili olması diğer önemli nedenlerdir. Yetişkinlerde kısa sürede bu rahatsızlık görülürse, olası göz hastalıkları ve beyin rahatsızlıkları dikkate alınmalıdır. 

Doğuştan gelen göz kapağı düşüklüğü hastalığı 

Göz kapakları çok hassas mekanizmalardan oluşmaktadır. Doğumla birlikte göz kapağının bu mekanizmalarında oluşan herhangi bir bozukluk, örneğin, göz kapağındaki kasların yeterli liften yoksun olması nedeniyle göz kapaklarını kaldıracak esnekliğe ve güce sahip olmaması gibi nedenler  doğuştan göz kapağı düşüklüğü hastalığına yol açmaktadır. Tıp dilinde bu rahatsızlığı “ptozis” olarak adlandırmaktayız. Göz kapağı düşüklüğünün yaklaşık yüzde 60’ı doğuştan gelmektedir. 

Okumaya devam et “Göz Kapağı Düşüklüğü”

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci

Göz Kapağı Estetiği

 

 

Göz Kapağı Estetiği➢Ameliyat sonrasında dikiş yerlerini kapamak için ince pansumanlara vardır. Gözlerinizin kapanması söz konusu değildir. Pansumanları doktorunuzdan habersiz çıkarmayın. Bu pansumanlar gözlerinizde 4-5 gün kalacak. Eğer sizi rahatsız ediyorsa doktorunuz tarafından tekrar yapıştırılmasını talep edin. 

➢Anestezinin etkisinin geçmesiyle birlikte duyulabilecek çok hafif bir ağrı, doktorunuzun verdiği ağrı kesicilerle önlenmektedir. 

➢Ameliyat sonrasının ilk sabahında yanlışlıkla gözlerinizi ovuşturmayın. 

➢Göz çevresinde oluşacak şişlik ve morlukların artmaması ve daha çabuk kaybolması için ameliyat sonrası ilk birkaç gece başınız her zamankinden daha yukarda, yaklaşık 30-40 derece yüksek yastıkta uyumanız gerekir. Genellikle 3. günden sonra normal yükseklikteki yastıkta rahat hareketlerle uyuyabilirsiniz. 

➢Cerrahi işlem sonrasında gözdeki kanlanmanın yoğunluğu gözde enfeksiyon riskini minimuma indirir. 

➢Tam iyileşme sağlanana kadar hasta fazla eğilmemeli, ağır yük kaldırmamalı, öksürmemeye özen göstermeli. Çünkü bu hareketler vücudu kasarak gözde kanamaya yol açabilir ve dolayısıyla şişlik ve morluklar da artabilir. 

➢Ameliyattan sonraki 1-2 gün boyunca gözlere soğuk uygulama yapılması, şişlik ve morlukların kontrol altında tutulması açısından önemlidir.  Estetik cerrahın gözlerinizi soğutmak için önerdiği buz torbaları, göz çevresinde soğuk yanıklarına yol açmaması için yine kendisinin önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Buz torbalarının yumuşak bir kumaşa sarılarak gözlerin üzerine konulması unutulmamalı.  

Okumaya devam et “Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci”

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

 

Göz Kapağı Estetiği AmeliyatıGöz kapağı estetiği ile birlikte yaptırılabilen estetik uygulamalar

Göz çevresi ve yüzün gençleştirilmesi için göz kapağı estetiği ile birçok estetik uygulama kombine bir operasyonla gerçekleştirilebilir. Göz kapağı estetiğiyle ortaya çıkacak canlı bakışları destekleyecek yüzün diğer bölgelerin de estetik bir yapıda olması önemlidir. Bu nedenle göz kapağı ve göz altı torbalarına yönelik cerrahi işlemle birlikte yapılabilecek estetik uygulamaları şöyle sıralayabiliriz: Kaşın kaldırılması, rinoplasti, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, yüz germe, şakak ve alnın gerilmesi, kaz ayaklarının giderilmesi, badem göz estetiği.

Doğuştan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Doğuştan göz kapaklığındaki düşüklük, gözün renkli kısmının yarısını kapatıyorsa, körlük riskine karşı ameliyat vakit kaybedilmeden yaptırılmalıdır. Eğer göz kapağındaki düşüklük daha az ise, okul süreci başlamadan ameliyat gereklidir. Bu ameliyatta yapılan işlem göz kapağını kaldıran kasın kısaltılması ve fazla derinin çıkarılmasıdır. Hastanın durumuna göre kapak, kaşı kaldıran kasa asılarak sonuca gidilir. 

Okumaya devam et “Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı”

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı EstetiğiGöz Kapağı Estetiği, Vücudumuzun dış dünya ile direkt bağlantı kurduğu yegane organ olan gözlerin estetik görünmesine  kadınlarımız geçmişten bugüne özel bir önem verir.  Göz kapağı estetiği, üst göz kapağı ya da alt göz kapağında oluşan fazlalıkların, sarkmaların ve torbalanmanın lokal anestezi altında cerrahi işlemle düzeltilmesidir.

Kadınlar korkmadan, çekinmeden bu uygulamayı çok rahat yaptırabilirler. Sonuçları oldukça yüz güldürücü olan göz kapağı ameliyatları (bhepharoplasty) en sık uygulanan estetik cerrahi işlemlerinden biridir.

Bu estetik uygulama, diğer birçok estetik uygulamanın aksine kişinin çevresinde olumlu ve normal bir uygulama olarak çabuk benimsenir ve kişi estetik uygulamayı gizleme endişesine kapılmaz. Göz kapağı estetiği sonrası göz çevresi çok uzun yıllar daha genç ve estetik görünür, bakışlar daha canlı, yüz ifadesi daha enerji dolu bir görünüme kavuşur.  

Okumaya devam et “Göz Kapağı Estetiği”