Estetik International Sağlık Grubu Hakkında

Estetik international Sağlık Gurubu

1999 senesinden beri estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi ve medikal uygulamalar alanında hizmet veren Estetik International Sağlık Grubu, 4 ayrı şehirde, 7 farklı klinikte hizmet veriyor. İstanbul Kozyatağı ve Bursa’daki kliniğinde cerrahi uygulamalara yer veren sağlık kurumu, diğer kliniklerinde ameliyatsız uygulamalar ve medikal estetik konularına ağırlık vermiş durumdadır.

Estetik International’ın en önemli hizmet uygulaması, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un kendi geliştirmiş olduğu teknikleri tatbik etmesinin yanı sıra, dünya ile eş zamanlı diğer estetik müdahalelerin de yapılıyor olmasıdır. Örümcek Ağı estetiği, Organik Saç ekimi, Cihantimur Yağ Transfer sistemi, Çarpık Bacak estetiği, Basit Burun estetiği, İple Kepçe Kulak estetiği, tetik Parmağın ameliyatsız tedavisi ve Altın Bisturi ödüllü Genital Güzelleştirme teknikleri Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş teknikler olup, Estetik International Sağlık Grubu çatısı altında yapılmaktadır.

Tüm bu tekniklerin ortak noktası, hastaya iyileşme döneminde fayda sağlayan, acısız ya da minimal acısı olan, son bilimsel alt yapılarla oluşturulmuş ve dünya çapında ses getirmiş uygulamalardır. Son yılların favori ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisi olan Örümcek Ağı estetiği, başta Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından ve Estetik International Sağlık Grubu bünyesindeki diğer doktorlar tarafından eğitim verildikten sonra uygulanmaktadır. Cihantimur Yağ Transfer sistemi, bugün bedende bulunan yağın, özellikle kök hücreden zengin halde kalmasına yardımcı bir transfer sistemidir. Yağ bedenden alındığında hava ile teması olmaksızın geliştirilmiş bir sistemde, transfer edilmesi gereken alana nakledilir. Bu sayede yağ dokusu yeni yerleştirildiği alanda yaşamaya ve kök hücrenin tüm avantajlarını maksimum seviyede hissetmeye devam eder.

 

Estetik Intenational

Çarpık Bacak estetiğinde de Cihantimur Yağ transfer sistemi kullanılır. Orantısız şekilde bacaklara dağılmış olan yağ birikimleri, bu sistemle çekilip, şekil verilerek nakledilir. Bu sayede çarpık bacaklara düzgün şekil verilir, mevcut orantısızlık söz gelimi alt bacaktaki yağ fazlalığı, üst bacaklara, üst bacaklardaki yağ fazlalığı alt bacaklara transfer edilir. Cihantimur Yağ Transfer sisteminin diğer kullanıldığı bir alan ise Organik Saç ekimi tekniğidir. Organik Saç ekimi kel olan alanın önce canlandırılması ve sonrasında saç ekiminin yapılması işlemi olarak nitelendirilebilir. Burada da yine hastanın yağı alınır, kel alana enjekte edilip, canlanması, kök hücrenin tüm avantajlarının hissedilmesi sağlanır. Ardından saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Genital Güzelleştirme tekniği ise, Monaco’da Altın Bisturi Ödülünü almış bir uygulamadır. İçerisinde Örümcek Ağı estetiği, lazer uygulamaları ve Cihantimur Yağ Transfer sistemi gibi teknikleri barındırır. Vajina bölgesinin diğer beden bölgelerinden herhangi bir farkı olmaksızın, güzel ve genç kalmayı hak ettiği felsefesiyle geliştirilmiş olan bu teknik, G shot, vajina daraltma, renk açma, idrar kaçırma sorununun çözümü gibi vajinaya dair pek çok sorunu çözümleyebilen bir uygulamadır. Tetik Parmağın Ameliyatsız tedavisi ise, Op.Dr. Bülent Cihantimur’un henüz mesleğe yeni adım attığında bulduğu bir tekniktir. Takılan parmak kirişlerini mikro bir iğne yardımıyla esneterek, parmakların rahatlaması şeklinde, ameliyatsız gerçekleştirilen bir tekniktir. Basit burun estetiğinde ise, tamponsuz, acısız ve alçısın bir uygulama yapılır. İp yardımıyla burun askılanır, varsa ufak bir törpüleme işlemi gerçekleştirilebilir. Burnun genel yapısına dokunulmaz, sadece burun ucu kalkar ve az evvelde dediğimiz gibi ufak bir törpüleme ve şekillendirme yapılabilir İple kepçe kulak estetiğinde yine ip yardımıyla yanlış açıda olan kulak kepçeliği, doğru pozisyona getirilir.

Yine bu teknikte de acısız, lokal olarak uyuşturulmuş bir uygulama ile, hastaya konforlu bir iyileşme süreci yaşatılır. Estetik International Sağlık Grubu kliniklerinde diğer estetik cerrahi uygulamaları da bulunuyor. Meme estetiği, burun estetiği, vücut estetiği cerrahisi, konusunda uzman, profesyonellerce yapılıyor. Medikal estetik olarak tabir edilen, botoks, medikal dolgu, cihaz yardımıyla yapılan cilt gençleştirme, zayıflama gibi uygulamaların yanı sıra, lazer epilasyon konularında da hizmet veriliyor. Lazer epilasyon konusunda son derece gelişmiş ve farklı varyasyonlarda cihazların bulunduğu Estetik International Sağlık Grubu klinikleri, kişiye özel yapılandırılmış, lazer epilasyon konusunda son derece iddialı çalışmalara imza atıyor.

Estetik Intenational

Estetik International Sağlık Grubu, kliniklerde bulunan özel akıllı klinik ismiyle yer alan teknolojik alt yapısı tamamlanmış uygulama odaları, üyelere kendini konforlu hissedecekleri ve mahremiyet düzeyi son derece gelişmiş bir donamına sahiptir. Akıllı klinikler sayesinde, geçmişte yapılan uygulamalar, uygulama planlamalarınız ve gelecekte yapılması gereken işlemlere ulaşabilir ve tüm bunları sadece uygulayıcınız ve siz bilirsiniz. Uygulama odaları yüksek koruma altında olup, sizden ve uygulayıcınızdan başka hiç kimse içeride bulunamaz ve ayrıca içeride hangi işlemin yapıldığı hiçse tarafından bilinemez. Maksimum hijyen unsurları, iç dekorasyon kalitesi ve güler yüzlü bir ekiple hizmet veren Estetik International, İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa gibi Türkiye’nin en önemli şehirlerinde özellikle sınır ötesi hastanın da ağırlanabileceği bir donanıma ve personele sahiptir.

Estetik Intenational Sağlık Grubuna, dijital platformları kullanarak veya çağrı merkezi hattını arayarak ulaşabilirsiniz. Her iki seçenekte de sizi, sağlık personeli karşılar ve soracağınız sorulara anında ve tatminkar cevaplar verilir. Kişiye özel planlanmış bir hizmet anlayışına sahip olan Estetik International Sağlık Grubu, tüm estetik başlığı altındaki sorunlarınıza cevap verecek bir kliniktir. Özellikle konfor, Güleryüz, teknolojik alt yapı, gelişmiş cihazlar, profesyonel bir ekip ve dünya ile eş zamanlı ilerleyen bir estetik merkezi arıyorsanız, Estetik International, tüm isteklerinize karşılık gelen bir sağlık merkezidir.

Kaynak: http://www.bulentcihantimur.com/blog/estetik-cerrahi/estetik-international-saglik-grubu

Bir Cevap Yazın