Çarpık Bacak Estetiği Hakkında Op. Dr. Bülent Cihantimur

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır? Hangi doktor ya da fiyatı nedir gibi bir çok sorunun sorulduğunu biliyoruz. Elbette Çarpık Bacak Estetiği zannedildiği gibi zor ve yapılması acılı bir operasyon değildir. Bu makale de İşte tam da bu konuya değineceğiz.


Çarpık Bacak Estetiği
için Op. Dr. Bülent Cihantimur’a sorularımızı yönelttik ve bir çk cevap aldık bu cevapları sizinle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle Estetik Cerrhiye dahil bir operasyon olsa da zannedildiği gibi kemikler ile ilgili bir operasyon değildir aslında kısaca yağ enjeksiyonu yapılarak çarpık görünen bacakların düz bir görünüme kavuşması için yapılan bir operasyondur.

Vücudun değişik yerlerinden fazla olan yağların alınması ve hastanın çarpık bacaklarına enjekte edilerek düz bir form alması sağlanır. Vücudumuzun değişik yerlerinde yağ birikimleri olur bu bölgeler kişiye göre değişiklik gösterir. Bazen basen bölgesinde bazen de bel çevresinde bu yağ birikmesi gözlemlenir. Uygun olan bölge seçilerek operasyon için hazırlıklar başlatılır.

Çarpık bacak estetiği öncesi hastanın önceden tespit edilen yağ alınacak bölgesi için operasyon başlatılır. Alınan yağ bacağın ihtiyacı olan bölgelerine aktarılır. Hastanın kendi yağ hücreleri olduğu için hiç bir sorun yaşanmadan vücut bu yağı kabul eder ve diğer doku ile kısa zaman da bir bağ kurar ve ihtiyaç duyulan bölgeye aktarılan yağ Çarpık Bacağın çok daha düzgün bir form almasına sebep olur.

Bacağındaki çarpıklığın giderilmesi ile hasta yıllarca kafasına taktığı sorundan büyük ölçüde kurtulmuş olur.

Bu konuyla ilgili Op. Dr. Bülent Cihantimur’a ulaşabilir ve çok daha fazla detay öğrenebilirsiniz.

Kaynak: http://www.bulentcihantimur.com/estetik/vucut-estetigi/carpik-bacak-estetigi

Bir Cevap Yazın