Yaz Mevsiminde Burun Estetiği Olur mu? Nasıl Olur? Merak Ettikleriniz

yazın burun estetiği

yazın burun estetiğiYaz Mevsiminde Burun Estetiği Olur mu? Yazın Burun Estetiği ile ilgili tarafımıza en çok gelen soru belki de bu. İşte bu sebeple Op. Dr. Bahadır Baykal sizin en çok merak ettiklerinizi bu makale de cevapladı.

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte acaba yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olunabilir mi, bu durum bir sakınca yaratır mı? 

Elbette olunabilir ! Hatta okulların tatil olması ve çalışan hastaların uzun zamanlı izin alabilmelerinin daha kolay olduğu bir dönem olması nedeniyle yaz ayları sıklıkla ameliyat ve ameliyat sonrası süreç için oldukça ideal olabilmektedir. Ama, yaz aylarında yapılan cerrahi sonrası iyileşme süreçleri ekstra dikkat gerektirir. 

Yaz aylarında yapılan burun estetiği ameliyatları sonrasında, iyileşme sürecinde nelere dikkat etmek gerekir?

Cildinizi güneşten koruyun .  Burun estetiği ameliyatı sonrasında, cilt ultraviyole ışınlarına karşı daha hassastır. İyileşme döneminde cilt güneşe karşı daha reaktiftir bunun sebebi ise dokudaki değişikliklerdir . Bu nedenle uzun süreli güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Günlük aktivitelerinize elbette devam edebilirsiniz, ameliyat sonrası ilk 6 hafta içerisinde eğer bir deniz tatili planladıysanız, yüzünüzü ve özellikle burnunuzu büyük bir şapka yardımıyla güneşten korumalı ve 50 faktör güneş kremini gün içerisinde bir kaç defa yüzünüze ve burnunuza uygulamalısınız.  

Güneş gözlüğü takmayın.  Gözlerinizi güneş ışınlarından korumak istemeniz elbette çok önemli ama ameliyat sonrası burnunuzun iyileşme sürecide en az o kadar önemli.  Bir şapka yardımıyla gözlerinizi güneş ışınlarından korumanız oldukça kritiktir. Güneş gözlükleri burnunuzun üzerine baskı uygular ve iyileşme sürecinde bu durum burunda deformasyona sebep olmaktadır. Güneş gözlüklerini ameliyattan minimum 4 hafta sonra kullanmaları konusunda tavsiye ederiz.  

Burnunuzu kuru tutun.  Evet denize ya da havuza bu sıcak yaz günlerinde bir dalıp çıkmak oldukça ferahlatıcıdır fakat burun estetiği ameliyatı olmuş hastalarımızın ameliyat sonrası en az 4 hafta süreyle su altına dalmaları, başlarını suya sokmaları doğru değildir. Burun Estetiği Doktorunuzdan iyileşme ile ilgili sonuçları almadan denize ya da havuza girmeyin.  Ameliyat sonrası erken dönem yüzmek burna farklı açılardan pek çok zarar verebilir. Klor ve tuzlu su burun kanalında tahriş ve enfeksiyona sebep olabilir ya da yüzünüze gelebilecek bir dirsek darbesi olumsuz sonuçlara neden olabilir. 

Bazı spor aktivitelerinden kaçının. Plaj voleybolu gibi takım sporları sosyal olmak ve formda kalmak için harika bir yol , ama malesef burunda hasar oluşturma  açısından yüksek risk taşırlar .Bu nedenle bu sporları iyileşme süreci tamamlanana kadar dışarıdan izlemek, bir topun ya da dirseğin yüzünüze gelme ve çarpma riskini minimize edecektir. 

Bol su için.  Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde özellikle yaz aylarında vücudun su ihtiyacını karşılama çok önemlidir. İçtiğiniz su miktarı en az 2 lt olmalıdır.  Bedenin genel sağlığı için, vücudunuzu susuz bırakmayın. 

Kıyafetlerinizi dikkatli seçin. Burun estetiği ameliyatı sonrasında giydiğiniz başınızdan geçirerek giydiğiniz kıyafetler iyileşme sürecinizde burnunuza çarpabilir. Bu nedenle iyileşme döneminde  yakalı tişörtler, elbiseler yerine önden düğmeli gömlekler ya da fermuarlı elbiseler giyerek riskleri bertaraf edebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında seyahat edebilir misiniz? 

Yaz döneminde burun estetiği ameliyatı olmak tatile gidemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ameliyattan bir kaç gün sonra ya da kesi yerleri iyileştikten hemen sonra uçağa binebilirsiniz. Otobüs, tren ve araba yolculukları da bu anlamda problem olmayacaktır. Araba kullanmanızda da bir sıkıntı yoktur ama bu noktada uyku hali veren herhangi bir ağrı kesici almamanız oldukça önemli. 

Uçağa binecekseniz havadaki basınç değişikliklerine karşı doktorunuzun önerdiği bir burun spreyi sizi rahatlatacaktır.  Tuzlu su spreyleri de burun kanalınızın uçuş sırasında kurumamasına yardımcı olacaktır.  Sakız çiğnemekte uçakta basınç etkisini azaltacağı için önerdiğimiz uygulamalardan biridir. Doktorunuza sorarak bu adımlardan birisini uygulayabilirsiniz. 

NEFES DARLIĞI VE RİNOPLASTİ BURUN ESTETİĞİYLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

rinoplasti

rinoplastiBurun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti hakkında detaylı bir makalemizi de bu sayfa da bulabilirsiniz. İstanbul Burun Estetiği aramanız da size yardımcı olabilir.

Rinoplasti – Burun Estetiği Ameliyatı Burundan nefes alma problemlerinin başlıca iki kaynağı burun eğriliği ve burun etidir. Biz bu yazımızda burun eğriliğinden yani deviasyondan; nedenleri, sonuçları, tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ülkemizdeki yetişkin nüfusun ortalama yarısında görülen burundan nefes olma sorunu ciddi sağlık sorunlarına yol açan ancak ihmal edilen, ciddi boyutlara ulaştığında tedavi için başvurulan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın çocukluk çağında başladığını da birçoğumuz bilmiyoruz. Çünkü çocuklukta buruna alınan bir darbe sonucu oluşan kanama, sadece burun kanaması olarak değerlendirilmekte, çoğunlukla burun içinde oluşan eğrilikler burun gelişimiyle birlikte ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Ve burnun dışında bir eğrilik olmadığı sürece, bu sorunu yaşayan birçok insanımız rahatsızlığının kaynağının farkına varamamaktadır. 

Burun eğriliği ve tedavisiyle ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtlarını sizler için hazırladık. 

Burnundan yeterince nefes alamayan hastaların en sık yaptığı yanlışlık nedir?

Burnundan solunum sorunu yaşayan hastalar bunu önemsemezler. Nefes alma sorunu olan bu kişilerin sık yaptığı bu yanlışlık ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Nefes alma sorunu ilerleyince tedavi yoluna giderler. 

Burundan nefes alma sorununun kaynağı nedir? 

Burundan yapılan solunumdaki sıkıntının başlıca kaynağı burnun iç yapısının bir parçası olan, burnun orta bölmesi olarak bilinen septum kısmının eğri olmasıdır. Bu duruma deviasyon diyoruz. 

Deviasyona yani burundaki septum kısmının eğri olmasına yol açan nedenleri açıklar mısınız?

Nefes alma sorununa yol açan eğriliğin iki ana nedeni vardır. Doğuştan burnun septum kısmının eğri olması ve diğer neden ise travmatik faktörler. Yani kaza, düşme, çarpma sonrasında burnun iç kısmında eğriliklere neden oluşur.

Kişi burnundan nefes alamıyorsa, bunun nedeninin burundaki eğrilik olduğunun bilincinde midir?

Burun eğriliği dış görünür boyuttaysa kişi burun eğriliğinin olduğunu ve nefes alma sorununa bu eğriliğin yol açtığının bilincindedir. Eğer burnun dış kısmına yansıyan bir eğrilik yoksa, içerdeki eğriliği fark edemez. 

Burun eğriliği nasıl teşhis edilir?

Gözle görülemeyen burun eğriliği doktor muayenesiyle ortaya çıkarılır. Tecrübeli bir doktorun gözetimi altında başarıyla tedavi edilir. 

Burundan kaynaklanan nefes darlığı ilaçlı tedavi ile ortadan kaldırılır mı?

Hayır, ilaçlı tedavi ile burun eğriliğinden kaynaklı nefes alma sorunu ortadan kaldırılamaz. Bunun tedavisi burun ameliyatıdır. 

Deviasyonu yani burun eğriliğini ortadan kaldırmak için yapılan burun ameliyatında mutlaka burun estetiği de yaptırmak gerekiyor mu?

Burun içindeki eğriliği gidermek için yapılan ameliyatta burnun dış kısmının da eğri olması durumunda estetik ameliyat tercih edilen bir operasyondur. Yüz ifadesinin daha genç, dinamik ve pozitif olarak dönüşümünde başrol oynayan burnun şekli, eğriliği giderilerek yüzle uyumlu estetik oranlara getirilir. Dış görünümü eğri olmayan, sorunun sadece burun içinde olduğu vakalarda hastanın tercihine göre estetik müdahaleler de yapılmaktadır. 

Burun eğriliğini ortadan kaldırmaya ve sağlıklı nefes almaya yönelik burun estetiği ameliyatlarında burnun hangi bölgelerine müdahale edilir?

Eğer burnun içindeki eğrilik dış görünüme yansımışsa, içerdeki eğriliğin yanı sıra burnun boyutu, burun ucu, burnun sırtı, burnun dış eğriliğine müdahale edilebilmektedir. Nefes alma sorunu ortadan kaldırılırken burnun estetik bir görüntüye kavuşması sağlanır. 

Deviasyonu ortadan kaldıran ameliyat burun ameliyatı mıdır, burun estetiği ameliyatı mıdır?

Deviasyon, burun eğriliğidir. Burun eğriliği de sağlığı tehdit eden estetik bir sorundur. Yapılan ameliyat burun ameliyatıdır ancak bu burun ameliyatında estetik müdahaleler de söz konusudur. 

Burun eğriliği ameliyatı kaç yaşından itibaren yaptırılır? Yani alt yaş sınırı nedir?

Burun ameliyatının alt sınırı kadınlarda 17, erkeklerde ise 18’dir. Çünkü bu yaşlarda burun dokuları gelişimini tamamlamıştır. Peki neden kadınlarda 17 yaş alt sınır? Çünkü kadınlar erkeklere göre gelişimini daha erken tamamlamaktadır. 

Henüz 18 yaşını doldurmayanlar burun eğriliği operasyonu olabilirler mi? 

Kişi henüz 17 ya da 18 yaşını doldurmamış ve nefes almada ciddi problemler yaşıyorsa, bu durum sağlıklarını ciddi tehlikeye atıyorsa o zaman burnun nefes alabilmesi için, sağlıklı nefes alabilmesi için burun ameliyatı olmak kaçınılmazdır. 

Burun eğriliği operasyonu hangi yöntemle yapılır?

Burun eğriliği operasyonu, burun estetiği ameliyatında sıklıkla kullanılan açık ya da kapalı burun ameliyatı yöntemleri kullanılır. Burundaki eğriliğin durumuna göre bazen kapalı teknik, kimi durumlarda da açık teknik kullanılabilir. Açık yöntem burnun her yerine müdahale imkânı sunan bir yöntemdir. Burun eğriliği olan kısımlar düzeltilir, hava kanallarındaki olası çökmeler giderilir. 

Bu ameliyat ne kadar sürer?

Genel anestezi altında hasta uyutularak yapılan bir ameliyattır. Ortalama 2 saat sürer. Sorunun büyüklüğü, küçüklüğü ya da boyutları ameliyat süresini belirler. 

Burun ameliyatı sırasında hasta acı hisseder mi?

Hasta genel anestezi altında uyutulduğu için ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da ağrı duymaz. Bu anlamda ameliyat hasta açısından konforlu geçmektedir diyebiliriz. 

Burun ameliyatı sonrasında hastanede kalmak gerekli midir?

Hasta ameliyattan çıktıktan sonra odasında gözlem altında olur. Herhangi bir sorun yaşanmaması için 1 gece hastanede yattıktan sonra taburcu olur. 

Ameliyat sonrası hasta ağrı ve acı duyar mı?

Burun ameliyatı sonrasında hasta hafif ağrı ve acı duyabilir. Bu son derece normaldir ve geçici rahatsızlıklardır. Bunların önüne geçmek için doktor tavsiyesiyle alınan ilaçlar kullanılır. 

Ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Ameliyat sonrasında izler fark edilmeyecek şekilde gizlenir. Hastanın dış görüntüsünde rahatsızlık yaratmaz. 

Şişlik ve morluklar ne zaman geçer?

Ameliyat sonrası oluşacak morluklar ortalama 1 hafta ya da 10 gün içinde genellikle kaybolur. Hafif şişlikler ise 2 haftada büyük ölçüde geçer. Hastanın aşırı sigara kullanımı söz konusuysa bu süre uzayabilir. 

Burnun tam olarak iyileşmesi için hastanın ne kadar bir süreye ihtiyacı vardır?

Hastanın burnunun tam olarak iyileşmesi 3 ila 6 ayı bulmaktadır. Bu süre içinde şişlikler tamamen kaybolur. Artık hasta çok daha rahat nefes alabilir. Dolayısıyla daha fazla oksijen alarak daha sağlıklı olur. Solunum problemi ortadan kalktığı için deliksiz uyuyabilir, bu  da ertesi günkü enerjisini, psikolojisini ve kısacası yaşam kalitesini gözle görülür bir şekilde olumlu etkileyecektir. 

Burun Estetiği ameliyatını hangi branştaki doktorlar yapar?

Burun Estetiği ameliyatı yani rinoplasti Kulak Burun Boğaz Uzmanı Cerrahlar da Estetik ve Plastik Cerrahlar da yapabilir. Ancak burada önemli olan konu burun ameliyatı sırasında yapılacak estetik müdahaleleri de ameliyat planına katmaktır. Burada estetik cerrahların bakış açısı, kazandığı deneyim ameliyat sonucunda ciddi fark yaratmaktadır. Burun ameliyatı özel bilgi ve deneyimi şart kılan çok hassas bir ameliyattır. Doğuştan ya da sonrasında travma nedeniyle oluşan burun deformasyonları, burnun tamir edilmesi, burun dudak yarıkları, burun eğriliği gibi sorunlar doğrudan plastik cerrahların alanına girmektedir.

Türkiye’de Burun Estetiği Ameliyatı – Rinoplasti

 

Anadolu coğrafyasında, Ortadoğu’da yaşayan insanların burun yapıları genellikle yüz hatlarına göre büyük ve kemiklidir. Bu coğrafyaya özgü burun yapıları Türkiye’de burun estetiği , estetik cerrahi uygulamalar arasında birinci sıraya yerleştirmiştir. İnsanlarımız en çok burnundaki şekil bozukluklarından yakınmakta, beğenmemektedir. Bu günlük yaşama yansıyan bir memnuniyetsizlik şeklinde kendini göstermekte, zamanla psikolojik sorunlara, stres kaynağına dönüşmektedir. İri ve kemikli burun yapısı, yüzünüzün diğer hatları ne kadar güzel olursa olsun bütün bu güzelliğe gölge düşürmektedir.

Genç yaşta beğenilme duygusunun ön plana çıkmasıyla yüzün merkezine oturmuş, yüz ifadesinin lokomotifi konumundaki burun üzerinde dikkatler yoğunlaşmaktadır. Yine bu yaşlarda burun estetiği ameliyatı sıklıkla yaptırılmaktadır. Ameliyat olmuş kişi psikolojik olarak rahatlamakta, eğer nefes alma gibi, deviasyon (burun eğriliği) gibi sorunlar varsa onlar da giderilerek, estetik, doğal görünümlü ve nefes alabilen bir buruna sahip olunmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI YÖNTEMLERİ

Ülkemizde en sık yaptırılan bu cerrahi operasyonun, yani burun estetiğinin amacı nedir? Burun estetiğinin amacı, kişinin yüzüne özel, doğal görünümlü, estetik olduğu anlaşılmayan, sağlıklı nefes alabilen, kişinin beklentilerine ve memnuniyetine hitap eden bir burun yapısı ortaya çıkarmak. Burun estetiği ameliyatında arzu edilen sonucu almak, ideal burnu oluşturmak için iki ameliyat tekniği uyguluyoruz. Burnun alt kısmından kesi yapılarak gerçekleştirdiğimiz işleme kapalı burun estetiği ameliyatı, hiç iz bırakmadan yapılan işleme açık burun estetiği ameliyatı diyoruz. Her iki teknik de hastanın burnundaki deformasyona ve yapılacak işleme göre tercih ediliyor. Bir de kapalıdan açığa şeklinde iki yöntemi de birleştirdiğimiz burun estetiği operasyonu vardır. Bu yönetmde her iki burun estetiği tekniğini birleştirerek uyguluyoruz. Burun estetiği işleminden önce hastanın beklentisinin gerçekçi olması, doktorun tecrübesi sonucu belirleyen faktörlerdir. Bu detaylar unutulmalalıdır.

AĞRILI VE ZOR BİR AMELİYAT MIDIR?

Burun estetiği estetik ameliyatlar içinde en zor olanıdır diyebiliriz. Ancak Türkiye’de çok fazla burun operasyonu yapıldığı ve doktor tecrübesinin dünya standartlarını yakaladığı hatta geçtiği için bu zorluk, ameliyat sonucunu olumsuz etkilememektedir. Yüzün tam ortasına müdahale edilecek olması nedeniyle hastaların korku ve endişeleri söz konusudur. Şunu hemen belirtmeliyim ki burun estetiği işlemi ağrısız bir işlemdir. Hasta, operasyon sırasında ağrı hissetmez. 1-2 saat süren operasyonun ardından oluşacak hafif şişlik ve morluklar 1 hafta sürer ve sonra kaybolur. Hastaların korkulu rüyası tampon uygulaması her hastada ihtiyaç duyulan bir uygulama olmaktan çıkmıştır. Hastaların ortalama yüzde 15’inde tampon uygulaması yapmaktayız.

AMELİYATTA BURUNDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILIYOR?

Burun estetiği ameliyatında burnun deformasyonlu her bölgesine müdahale edilebiliyor. Uzayan ya da sarkan (halk arasında burun düşmesi diye tabir edilir) burun ucuna, burun kemerine, travma ve çarpmalara bağlı burun eğriliğine, geniş burun deliklerine, burnun büyüklük ya da küçüklüğüne müdahale edilebiliyor.

KİŞİYE ÖZEL BURUN OLUŞTURMANIN KRİTERLERİ

Burun estetiği kişiye özel yapılan bir operasyondur. Diğer ameliyatlar gibi herkese aynı şekilde uygulanan standart bir işlem değildir. Çok itina gerektiren, ince detayların hesaba katılması gereken bir operasyondur. Çünkü her insanın yüz yapısı parmak izi gibidir. Birbirinden farklı ölçülere, hatlara sahiptir. Maksimum konstantrasyon gerektirir. Burnun, yüzün diğer organlarıyla ideal uyumu yüz güzelliğini etkilemektedir. O nedenle her hastanın elmacık bölgesi, dudak yapısı ve pozisyonu, yüz şekli, yanakların durumuyla burun arasındaki ahenk dikkate alınarak, bunlarla uyumlu, yüz çerçevesinin şekline yakışan burun hatları oluşturulur. Doğal görünüme azami dikkat edilir. Ayrıca nefes alma kanalları açılmış, koku alma işlevini tam olarak yerine getiren, ses tonumuzu olumsuz etkilemeyen, hayati fonksiyonunu sorunsuz bir şekilde yerine getiren bir burun ortaya çıkarılır. Bütün bunlar için en uygun teknik uygulanır.

RİNOPLASTİ AMELİYATINDA YAŞ SINIRI

Burun estetiği için alt yaş sınırı kadınlarda 17, erkeklerde 18’dir. Burun bütün gelişimini bu yaşlarda tamamlar. Bu yaşlardan önce burunda sağlığı ciddi oranda etkileyen bir işlevsel sorun yoksa estetik ameliyat olmak doğru değildir. Çünkü burun, kemik, kıkırdak ve yumuşak dokusunu daha tam tamamlamamıştır. Kaza ve yaralanma durumlarında ciddi deformasyonlar oluşmuşsa erken yaşlarda burun estetiği ameliyatı olunabilir.

Üst yaş sınırında belirli bir standart yoktur. Hekimin kontrolü altında sağlık açısından herhangi bir problem söz konusu değilse, verilen anestezi sorun yaratmayacaksa, ileri yaşlarda da burun estetiği yaptırılabilir.

Burun Estetiği İstanbul

Türkiye’nin en fazla yapılan estetik operasyonu olan burun estetiğinin kalbi Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’da atmaktadır. Ekonomi, kültür, spor ve sağlık sektörlerinde lokomotif şehir sayılabilecek İstanbul, Türkiye’nin her yerinden insana ev sahipliği yapmaktadır. Farklı bölgelerden farklı yüz ve burun yapılarına sahip insanlarımızın buluştuğu bu şehirde doğal olarak burun estetiği talepleri yoğunlaşarak burun estetiği İstanbul merkezi haline getirmiştir.

İstanbul’da artan burun ameliyatları estetik cerrahların tecrübelerini dünya standartlarına, hatta üzerine taşımıştır.  İstanbul’daki yoğun olarak yapılan bu ameliyatlar, başarılı bir şekilde burnu yeniden şekillendirmekte, burnun estetik olduğu başkaları tarafından fark edilmemekte, bakışları ön plana çıkaran doğal görüntüsüyle dikkat çekmektedir. 

Burun ucu, revizyon burun estetiği, tam burun estetiği, deviasyon (kemik eğriliği) gibi ameliyatlar İstanbul’daki hastanelerde sıklıkla yapılmaktadır. Amaç, sağlıklı, nefes alabilen ve yüzle ideal uyumu yakalamış bir burun oluşturmak.  

Türk erkeği ve kadını burnunu beğenmiyor

Burun estetiği ameliyatına ilgi ve hassasiyet toplumumuzda neden bu kadar artmış durumda? Bu sorunun cevabı için aynaya bakmamız yeterli olacak sanırım. Türk insanının burun yapısı, genellikle iri kemikli, büyük ve kemerlidir. Burnumuz yüzümüzün ortasında diğer bütün yüz bölgelerinin yarattığı imajı etkileyen bir konuma sahiptir. İri ve eğri bir burun, iri ve çekik gözlerin güzelliğini gölgeleyebilir. Ya da çok güzel bir yüzü çirkin gösterebilir. Bu nedenle burun, yüz ve göz güzelliğinde belirleyici pozisyondadır. Bu hassas özellik, yüzlü uyumsuz burnu, şikayet ve takıntı haline dönüştürebilmektedir. Kişi vücudunda beğenmediği bir organ ile yaşamasının ciddi psikolojik sorunların oluşmasına neden olabildiğini gözlemlemekteyiz. 

Okumaya devam et “Burun Estetiği İstanbul”

Burun Estetiği

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği, Bu nedenle, insan nazal kemik yapısı genellikle Anadolu’da inşa ülkemizde ikamet önemli bir estetik rinoplasti ameliyatı. Özel Htzrcimim yeni nesil. Psikolojik ve fizyolojik rolü giden renkli yüzü her zaman. Yüzün ortasında yer rağmen. Ifade olumsuz tarafı teşvik etmek en iyi Japonya’da birçok uçuşları, penisin yapabilirsiniz arka plan ile bir saplantı haline gelmiştir.

Burun Estetiği Fiyatları , ne istediğine karar

Işlem bireyin yüz yapısının ortaya çıkardı. İki farklı işlemler rinoplasti. En son teknoloji, açık cerrahi, her şeyden önce. Keskin altındaki süreç, ince bir burun burun açmak için. Teknoloji veya sokakta uygulamanın herhangi bir bölümünü, herhangi bir belirti veya ameliyat olmadan burnunu kesti. Özellikle burun ve burun doğru tamir etmek için kullanılır. Ortopedik yöntem ile cerrah genellikle burun için tercih edilen bir yöntemdir. Buna ek olarak, ve hassas bir konu olan hastalarda, yeni bir şekil vermeye karar verdi. Estetik Plastik Cerrahi ve hastane hasta uzmanların yönü hasta için başarılı bir sonuç için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Burun Estetiği Makul ameliyat rinoplasti sonrası ağrı?

Her ne kadar analizi, ortalama 1-2 saat. Burun ortasında konumu nedeniyle duyarlı alan üzerinde, hastalar ağrı ameliyat sırasında verilebilir. Korkusu acı olduğunu söylemek tamamen yanlıştır. Rinoplasti ameliyatı ağrılı bir ameliyat. Morarma ve ameliyat sonrası şişlik ve neredeyse bir hafta boyunca ortalama. Farklı tablet spesifik koşullara bağlı olarak hastanın solunum sisteminde Bu tür sorunlar hastaların% 15’i kullanılır.

Burun Estetiği – Estetik rağmen

Burun Burun yeniden düzenlenmesi, uygun cerrahi deformiteler rinoplasti olarak adlandırılır. Şekil veya sivri kemerli değiştirmek için burun ameliyatı rinoplasti arasındaki açı küçültülmesi veya büyütülmesi, geniş burun delikleri yakın, üst dudak ve burun yükseltmek veya düşürmek. Buna ek olarak, rastgele bozulma, gizli Image Home. Da estetik amaçlarla, hastanın burun kavuşturulmasıdır ışığında değişim tutarlı bir yapı ve işlevi. Elbette estetik, ihmal, estetik sonuçlar başkanı, ama ileriye dönük gözleri rağmen Başarılı.

Burun Estetiği nasıl yapılır?
Burun Estetiği ile başarılı güzellik

belirli bir standart. Her hastanın yüz, elmacık kemikleri, kaş dil ve bina yapısının şekli, konumlarına göre%, farklı olmasına rağmen Çünkü. Örneğin, eğer başka türlü apandisit işlem. Kişiselleştirilmiş öğrenme ihtiyaçları. Bu nedenle, en fazla kompleks işlemlerin biri. Genel anestezi altında cerrahi 1-2 saat, hasta etkilenmez. Bu şişlik ve ameliyat sonrası morarma, ağrı neden olur.

Dikkat ve disiplin verilerin yüksek düzeyde bir cerrahi tecrübe gereksinimleri arasındaki rağmen. Eylem tam konsantrasyon gerektirir. Ameliyat öncesi yeterli hazırlık olmalıdır. Burun koku, nefes, ses tonu tanımı özellikle önemlidir. Estetik rinoplasti sadece bu işlevleri gerçekleştirmek için vardır. Analiz estetik ve fonksiyonel karmaşıklığını artırır.

Sağlıklı bir burun deivasyonunu apne ilişkin herhangi bir hak başarıyla yaşam kalitesini artırmak için. Hastanın burun estetiği özlemleri bir resim çekmek için doğru teknolojiyi kullanmak önemlidir. Estetik ve fonksiyonel aynı zamanda farklı boyutlarda yapısına göre, her bir hastanın analiz nitelikli ve Nussie hekim seçim için bir ihtiyaç vardır karmaşık bir süreç sergilemesidir.